utorak 18.10.2022.
22:58

Kolumbijac u 92. minutu "poništio" gol Morate.

EPA-EFE/Rodrigo Jimenez

Fudbaleri Atletika i Rajo Valjekana remizirali su rezultatom 1:1 u malom derbiju Madrida, koji je odigran u sklopu 10. kola LaLige.

Atletiko je treći na tabeli sa 20 bodova, dok je Rajo deseti sa 12.

Domaćin je  na "Vandi Metropolitano" poveo u 20. minutu. Grizman je sa desne strane poslao oštru loptu u šesnaesterac nakon velike greške u odbrani gostiju, a tamo je Morata izvršio rutinsku egzekuciju i pogodio za 1:0.

U nastavku je Atletiko propustio nekoliko ozbiljnih prilika da osigura četvrti uzastopni trijumf u ligi, a tragičar je Kunja, koji nije iskoristio dve velike šanse. Sa druge strane je pretio Falkao.

Surova kazna za domaće je stigla u samom finišu. Himenez je u 89. minutu igrao rukom u svom kaznenom prostoru, usledila je VAR provera, posle koje je sudija Vilaneuva pokazao na belu tačku.

Penal je u 92. minutu izveo Rademel Falkao i matirao hrvatskog golmana Grbića za konačnih 1:1.