Moreno rekorder Viljareala, napadač ispisao istoriju u Valjadolidu

Autor: Aleksandar Golubović
četvrtak 13.05.2021.
20:52

Španac nadmašio Forlana i Rosija.

Fudbaleri Viljareala vratili su se na pobednički kolosek trijumfom na gostovanju Valjadolidu 2:0 u meču 36. kola španske Primere.

Počelo je veoma uzbudljivo na obe strane u prvih 15 minuta, a zatim su sve do gola gostiju iz Viljareala ozbiljnije prilike imali domaći, kojima gori pod nogama za opstanak u ligi.

Strelac vodećeg gola za "žutu podmornicu" bio je Đerar Moreno u 68. minutu na asistenciju Paua Toresa.

Moreno je odlično snašao nakon duge lopte koju mu je uputio Tores i vrlo vešto pogodio dalji ugao gola Valjadolida.

Ovim pogotkom postao je najbolji strelac u istoriji Viljareala u španskom prvenstvu, postigavši 55 golova, jedan više od legendarnog Dijega Forlana i italijanskog napadača Đuzepe Rosija.

Do kraja meča pobedu Viljarealu potvrdio je iskusni francuski vezista Etjen Kapu u prvom minutu nadoknade vremena.

Viljareal je ovom pobedom, na dva kola pre kraja sezone, došao na svega bod od mesta koje vodi u Ligu Evrope, ali će izabranicima Unaija Emerija biti ključan ishod koji ostvare za 13 dana u finalu ovog takmičenja protiv Mančester junajteda.

Sa druge strane, Valjadolid je ovim porazom ostao u zoni ispadanja, sa dva boda manje od Ueske, koja se nalazi na poziciji koja garantuje opstanak u ligi.