nedelja 17.12.2023.
19:30

Bajer upisao još jednu laku pobedu na domaćem terenu.

AP Photo/Martin Meissner

Fudbaleri Bajera savladali su u Leverkuzenu ekipu Ajntrahta rezultatom 3:0 u okviru 15. kola nemačke Bundeslige.

Izabranici Ćabija Alonsa vratili su se na pobednički kolosek kada je u pitanju domaći šampionat, te posle dva remija sa Dortmundom i Štutgartom, upisali laku pobedu nad timom iz Frankfurta.

U prvom poluvremenu nismo videli mnogo prilika na obe strane, ali razliku je pravio detalj iz 14. minuta kada je Viktor Bonifejs u trku prevario svog čuvara i preciznim udarcem savladao nemoćnog Trapa.

Početak drugog dela igre obeležili su "farmaceuti" koji su sjajnim akcijama u razmaku od samo pet minuta praktično rešili pitanje pobednika.

Prvo je Džeremi Frimpong iskoristio odbitak posle šuta Bonifejsa i pogodio u 52, da bi u 57. minutu Florijan Virc posle kontranapada postavio i konačan rezultat.

Bajer se ovom pobedom učvrstio na prvom mestu Bundeslige sa 39 bodova, sedam više od Bajerna koji ima dve utakmice manje.