Murinjo: ''Treba da govorite s poštovanjem o Romi i onome što radimo!''

nedelja 31.12.2023.
13:30

Ponosan je na svoj tim, bez obzira na sinoćnji poraz.

Roma je sinoć pružila odličan otpor Juventusu u Torinu, ali nije uspela da izbegne poraz.

Juve je slavio sa 1:0, golom Rabioa, na asistenciju Dušana Vlahovića, a posle meča trener Rimljana Žoze Murinjo je izrazio žaljenje zbog neiskorišćenih prilika u prvom poluvremenu.

''Razgovarali smo pre utakmice i napravili smo zaista više nego što je iko očekivao na odbrambenom zidu u Torinu.

"Razočaran sam što smo na poluvreme otišli sa 0:0 jer smo imali nekoliko jako dobrih prilika pre odmora. Pozicije Dibale i Bovea su im pravile mnogo strateških problema.

Nismo uspeli da postignemo gol, a onda smo ga primili nesrećnim rikošetom na startu drugog dela igre, tako da od tada sve postaje teže. Juve ide još dublje, njihova odbrana je zaista zid, tako da je teško proći.

Veoma sam zadovoljan načinom na koji smo strateški pristupili utakmici, veoma sam zadovoljan karakterom koji je pokazao moj tim, ali u pitanju su bodovi i nismo dobili rezultat koji smo želeli.

Očigledno je da smo jači tim kod kuće, ali mislim da nismo jedini koji imaju navijače koji prave razliku“, izjavio je Murinjo.

Ipak, nešto je želeo posebno da istakne.

''Mislim da ljudi treba da govore o Romi sa poštovanjem prema svemu što radimo. Osoblje, igrači, posao koji radimo sa poteškoćama koje imamo je izuzetan.

Prvi sam koji je rekao da nam obično nedostaje malo karaktera u gostima i da ne namećemo naš stil igre u igri, ali večeras to nije bio slučaj. Došli smo ovde protiv ekipe koja je kandidat za Skudeto, koja je bila ultra motivisana jučerašnjim rezultatom Intera i koja je neverovatno jaka u defanzivi, ali smo igrali sa velikom hrabrošću.

Na pitanje da li je cilj Liga šampiona, Murinjo je fizozofski odgovorio.

''Važno je biti srećan i učiniti druge srećnim. Ako stignemo tamo, bilo bi apsolutno fantastično, s obzirom na naše uslove i ograničenja. Ako ne sanjate, nikada nećete stići tamo. Mi sanjamo i radimo naporno da to ostvarimo'', zaključio je Murinjo.