nedelja 19.02.2023.
22:42

Pobeda Rome i treće mesto!

EPA-EFE/RICCARDO ANTIMIANI

Pobeda Rome u okviru 23. kola Serije A, stigli su do treće pozicije na tabeli pošto su savladali Veronu sa 1:0 (1:0).

Bolja je bila Roma u prvom poluvremenu, ali je izostao taj završni pas, činilo se da će teško do gola, ali je onda došao taj poslednji minut.

Tada je viđena magija Spinacole, poslao je petom loptu ka Solbakenu, a Norvežanin pogađa za 1:0.

U nastavku solidna Verona, ali ništa više od toga, nisu bili dovoljno konkretni, dok je Roma odigrala "murinjovski", na sigurno, umrtvili su protivnika koliko su mogli, sasvim dovoljno za nova tri boda. Gostima je bila prepuštena lopta, imali su posed, nešto što ne viđamo često u duelima ova dva kluba.

Na kraju je čak i Roma imala više šansi da stigne do 2:0, posebno ističemo odbranu Montipa nakon šuta Belotija koji i dalje nije postigao svoj prvi ligaški gol za Romu.

Veroni predstoji grčevita borba za opstanak, dobra serija od 4 meča bez poraza je završena.

Darko Lazović danas svih 90 minuta na terenu.