ponedeljak 22.05.2023.
20:34

Remijem sasvim sigurno zadovoljniji gosti.

EPA-EFE/CLAUDIO PERI

Fudbaleri Rome remizirali su na domaćem terenu sa ekipom Salernitane rezultatom 2:2 u 36. kolu italijanske Serije A.

Izabranici Žozea Murinja ovim su remijem zakomplikovali svoju situaciju u italijanskom šampionatu, a spas od poraza je stigao u liku i delu srpskog internacionalca Nemanje Matića koji je postavio konačan rezultat.

Gosti su poveli već u 12. minutu posle sjajne reakcije Antonija Kandreve koji je posle dodavanja Kulibalija jednim potezom efektno matirao Patrisija.

Krajem prvog poluvremena poništen je gol Rome zbog igre rukom, ali je početkom drugog dela igre Stefan El Šaravi doneo izjednačenje domaćoj ekipi.

Radost "vučice" trajala je sveka sedam minuta pošto je Bulaje Dija u 54. zatresao mrežu Rome i doneo klubu iz Salerna novo vođstvo.

I kada se činilo da će izabranici Paula Souse odneti čitav plen sa Olimpika, dogodio se Nemanja Matić.

Srbin je ušao u igru na poluvremenu, a u 83. minutu postigao gol iz gužve i tako spasio Romu poraza.

Zakuvalo se u nadoknadi vremena, jedan od članova stručnog štaba gostiju zaradio je isključenje, ali promene rezultata do kraja meča nije bilo.

Dva kola pre kraja prvenstva, Roma se nalazi na sedmoj poziciji sa 60 bodova, jedan manje od Atalante koja se nalazi na mestu koje vodi u Ligu konferencija.

Salernitana je već obezbedila opstanak sa 39 bodova i zauzima 15. poziciju.