Murinjova anestezija za Baske, belgijska bajka Union i dalje traje!

Autor: Ivan Cvetković
četvrtak 16.03.2023.
23:02

U terminu od 21 sat večeras su odigrane četiri utakmice osmine finala Lige Evrope.

EPA-EFE/Javier Etxezarreta

Fudbaleri Rome plasirali su se večeras u četvrtfinale Liga Evrope pošto su eliminisali Real Sosijedad.

Četa Žozea Murinja iskusno je i prilično lako sačuvala dva gola prednost iz prvog meča u Italiji, pa je u San Sebastijanu odigrala bez pogodaka.

Istina, Smoling jeste zatresao mrežu finišu prvog poluvremena, ali je gol bio poništen zbog igre rukom.

Baski su zapretili preko Ojarzabala koji je pogodio prečku i promašio nemoguće u drugom poluvremenu, pa promene rezultata do kraja susreta nije bilo.

U okršaju dva Uniona, kao pobednik je iznenađujuće izašao onaj belgijski koji je protiv imenjaka iz Berlina slavio na domaćem terenu sa 3:0.

Igrao se 18. minut kada je Tedi Teuma zatresao mrežu Ronoua, dok je Žan Lazare Amani udvostručio prednost svoje ekipe u 63. minutu susreta.

Union iz Berlina je nakon toga ostao sa igračem manje pošto je isključen Haberer, pogodak domaćih iz 89. minuta poništen je zbog ofsajda, ali onaj Loika Lapusina u četvrtom minutu nadoknade vremena nije, pa će Union Sen Žiloa nastaviti svoju evropsku bajku.

Leverkuzen je novom pobedom od 2:0 u Mađarskoj nad Ferencvarošem opravdao ulogu favorita.

"Farmaceuti" su poveli već u trećem minutu meča kada je Musa Dijabi brzu kontru pretvorio u pogodak.

Sve nade Mađara oko eventualnog preokreta pale su u vodu u 81. minutu kada je Amin Adli na dodavanje Dijabija postavio konačan rezultat.

Utakmica između Arsenala i Sportinga otišla je u produžetke posle 1:1 u regularnom delu meča u Londonu.