subota 29.04.2023.
15:46

Nisu samo vrhunski timovi garant fudbalskog šou programa, to su pokazali Kristal palas i Vest hem.

Beta/Nigel French/PA via AP

Kristal palas je slavio 4:3 (3:2) nad Vest hemom u meču 34. kola Premijer lige odigranom na "Selhrst parku".

Vrcalo je na sve strane, naročito u prvom poluvremenu.

Gosti su poveli preko Tomaša Sučeka u 9. minutu. Sledio je preokret Palasa sa tri pogotka u 15. minuta. Krenulo je od Džonatana Ajua u 15. minutu, duplirao je Vilfred Zaha pet minuta kasnije, a na 3:1 postavio Džefri Šlup u 30. minutu.

Peti gol u prvih 45 minuta delo je Mikaila Antonija u 35. mnutu za 3:2.

Ebereči Eze je povisio prednost za domaćina u 66. minutu iz penala. Zaostatak je smanjio glavom Najef Ager u 72. minutu.

Interesantno, Luka Milivojević je ubačen u igru tek u petom minutu sudijske nadoknade.

U narednom kolu Palas dolazi na "London stadion" Totenhemu, dok Vest Hem igra zaostali meč 28. kola protiv Mančester sitija.

Kristal palas je na 11. mestu sa 40 bodova, Vest hem petnaesti sa 34 boda.