Na sramno skandiranje navijača, Vlahović odgovorio evrogolom! Juventus skočio na drugo mesto!

nedelja 07.05.2023.
14:29

Bravo. Dušane!

EPA-EFE/MICHELE MARAVIGLIA

Fudbaleri Juventusa pobedili su u gostima ekipu Atalante rezultatom 2:0 u derbiju 34. kola Serije A.

Juventus je ovim trijumfom skočio na drugo mesto na tabeli sa 66 bodova i praktično overio plasman u Ligu šampiona.

Dušan Vlahović i Filip Kostić su ostali na klupi za rezerve, a to je iskoristio mladi Iling Žunior koji je i postigao jedini pogodak. Ipak, nakon što je ušao u igru, Vlahović je to iskoristio na najbolji mogući naćin, prelepim golom.

U prvom poluvremenu gledali smo pravu uspavanku, ni Atalanta ni Juventus nisu imali udarac u okvir gola.

Drugo poluvreme bilo je nešto uzbudljivije, a u 56. minutu pao je i jedini pogodak na meču. Iling je ukrao loptu na levom boku i proigrao Rabioa na levom boku, usledio je njegov centaršut, a potom i odbitak pravo na nogu Žuniora koji je refleksno od prečke pogodio za 0:1.

Atalanta je nastavila da dominira i da stvara šanse, bila je do kraja bolji tim, ali je Ščensni ostao nesavladan.

Dušan Vlahović je u igru ušao u 65. minutu, a Filip Kostić u 82. minutu.

U 75. minutu Kupmejners je odlično gađao iz slobodnjaka, Poljak je bio na pravom mestu. U 90. minutu još bliži golu bio je Zapakosta koji je pogodio stativu.

Nakon toga, u finišu meča usledile su ružne slike na stadionu, jer su navijači počeli da vređaju Dušana Vlahovića nazivavši ga "ciganinom".

Nekoliko minuta pre toga, Vlahović je imao veliku šansu u situaciji jedan na jedan, bolji je bio golman Atalante.

Ostaje nejasno koji je bio povod, ali se u prenosu čulo da je grupa navijača vređala Srbina, pa ostaje da vidimo kakve će biti reakcije Serije A i FS Italije.

Međutim, Vlahović je u 99. minutu odgovorio na najbolji mogući način. Nakon kontre, Kjeza ga je proigrao, Srbin se namestio i potom sa 20 metara poslao loptu u same rašlje za 0:2.

Tada su ga poterale i emocije, Vlahovića su ponele emocije, razmahao se ka navijačima Atalante, koji su ga ponvoo vređali...

Ipak, Vlahović i Juve će i naredne sezone igrati u LŠ, a Atalanta teško...