subota 17.07.2021.
18:17

Ništa zabrinjavajuće, tek slede nove provere pred start nove sezone.

EPA-EFE/PHILIPP GUELLAND

Pod vođstvom novog trenera Julijana Nagelsmana, fudbaleri nemačkog šampiona Bajerna iz Minhena poraženi su danas u prvoj pripremnoj utakmici od ekipe Kelna rezultatom 3:2.

Bajern je nastupio u kombinovanom sastavu, poveo je već u sedmom minutu golom Siba, ali je vrlo brzo usledio preokret ''Jarčeva''. Tilman je u 19. minutu izjednačio, a Ut je sedam minuta kasnije doveo Keln u vođstvo.

Odgovor Bajerna usledio je u 33. minutu kada je Cirkze izjednačio na 2:2 i tim rezultatom  se ušlo u drugo poluvreme.

U nastavku, Mark Ut u 56. minutu postiže svoj drugi gol na ovom meču, za 3:2 i tu prednost je ekipa Kelna uspela da zadrži do kraja.

Do početka nove sezone Bajern će imati još tri jake provere - protiv Ajaksa 24. jula, Menhengladbaha četiri dana kasnije i Napolija 31. jula. Bajern će u novu sezonu ući 6. avgusta utakmicom protiv Bremera u Kupu.