Najluđa utakmica decenije u LE, nije greška, 8:1 na produžetke!

četvrtak 16.08.2018.
21:51

Ekipa iz Sankt Petersburga ubedljivo je slavila na svom stadionu u meču za istoriju.

EPA-EFE/EPA/ANATOLY MALTSEV

U okviru trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope, Zenit iz Sankt Petersburga je savladao Dinamo Minks sa čak 8:1 (4:0), posle produžetaka.

Prvo meč je pripao Belorusima i to rezultatom 4:0, ali je Zenit za 90 minuta igre u nastavku uspeo da anulira tu prednost.

Poveli su Rusi u 22. minutu, strelac je bio Paredes.

Bio je to jedini gol Zenita u prvih 45 minuta, delovalo je da je pred njima nemoguća misija.

Ipak, u 66. minutu Noboa postiže drugi gol za domaćina, ali je samo šest minuta kasnije ponovo delovalo da Zenit ne može da nadoknadi četiri gola iz Belorusije. Naime, u 72. minutu je strelac prvog gola Paredes dobio drugi žuti karton.

To ipak nije usporilo izabranike Sergeja Semaka, u 75. i 79. minutu Dzjuba postiže golove i anulira prednost Dinamo Minska.

Otišlo se u produžetke, gde su stvari ponovo krenulu po zlu za domaćina.

Nakon devet minuta igre, Jahaja postiže gol za Dinamo, još jednom je nemoguća misija bila pred ekipom Zenita.

Ipak, nisu se predavali.

Driusi postiže gol u 109. minutu za 5:1, da bi šest minuta kasnije Artem Dzjuba kompletirao het-trik, u tom trenutku je Zenit imao 6:5 u dvomeču.

Tu nije bio kraj, u prvom minutu nadoknade, Švetsov ostavlja saigrače iz Dinama na cedilu, da bi u narednih 120 sekundi Zenit postigao još dva gola!

Oba puta je strelac bio Slovak Robert Mak, prvi put sa kreča, drugi put iz igre.

Tako je postavljen i konačan rezultat definitivno najluđe utakmice u Ligi Evrope koju smo videli u zadnjih desetak godina.

Branislav Ivanović je ovoga puta igra na poziciji štopera, ali je kapitensku traku morao da preda Anjukovu.