četvrtak 31.12.2020.
15:55

Trijumf posle više od mesec dana.

EPA-EFE/Miguel Tona

Fudbaleri Real Sosijedada slavili su u baskijskom derbiju protiv Atletik Bilbao na San Mamesu 1:0 i tako okončali seriju loših rezultata koja u španskom prvenstvu traje od već više od mesec dana.

Strelac jedinog gola na meču bio je krilni fudbaler Portu u petom minutu meča na asistenciju Mikela Ojarzabala pošto je ubačenu loptu na peterac rutinski u naletu poslao u mrežu.

Uprkos većem terenskom posedu domaći tim nije imao nijedan udarac na gol gostiju iz San Sebastjana.

Osim gola Sosijedad je imao sjajnu priliku u 62. minutu preko Aleksandera Isaka kada je iz slobodnog udarca pogodio prečku.

Sosijedad je ovom pobedom stigao do 29 boda u ligi sa šest bodova manje od lidera Atletika, ali uz tri meča više.

Atletik je nastavio sa igrama toplo-hladno ostavši na 18. bodu sa samo tri više od zone ispadanja.