Nant sam sebi iskopao jamu, pa morao da izađe iz nje - Lansu malo dva gola viška, Sajmon kaže!

Autor: Nemanja Janošev
petak 10.12.2021.
22:57

Sjajan gol u nadoknadi vremena za slavlje domaćina uprkos zaostatku od dva gola na poluvremenu.

@FCNantes/Twitter

Fudbaleri Nanta pobedili su Lans nakon preokreta sa 3:2 (0:2) u uvodnom susretu 18. kola francuske Lige 1.

Odličan meč viđen je na "Bužoiru" i sve do samog kraja pitanje pobednika nije bilo rešeno kada je rezervista Mozes Sajmon pogodio za eksploziju "žutih" na tribinama.

Pre svega toga, Lans je imao dva gola prednosti preko gola Koste u sedmom minutu, a nakon 14. minuta, već je bilo 0:2. Tada je jedan od fudbalera Nanta ostao na travi posle kontakta kolenima sa Kalimuendom. No, njegovi saigrači nisu prekinuli igru, želeli su u napad i zažalili. Izgubili su loptu, usledila je kontra i Kalimuendo je zaobišao Lafonta za muk na "Bužoiru". Žalili su se domaći, ali sami su krivi jer su ostali sa igračem manje u odbrani svog gola...

To ih je razljutilo i s početkom nastavka utakmice, Rendal Kolo Muani je sa dva gola poravnao, a onda je Sajmon prelako ušao u situaciju da uputi udarac. Bio je hirurški precizan, pogodio tamo gde rezervni golman Farinez nije mogao da dosegne i bodovi su ostali u Nantu