nedelja 05.02.2023.
14:23

Niko ih ne može zaustaviti na putu ka Skudetu.

EPA-EFE/FABIO FAGIOLINI

U Seriji A ništa novo, bar kada je Napoli u pitanju. Pod vođstvom Lučana Spaletija ova ekipa igra istorijsku sezonu, a danas su Napolitanci upisali petu pobdu u nizu, ukupno čak 18. u 21 odigranoj utakmici!

Njiihova nova ''žrtva'' danas je bila ekipa Specije, koju je Napoli kao gost savladao sa ubedljivih 3:0. Napoli je tako stigao do 56 osvojenih bodova i ima 16 više od Intera i Rome u ovom trenutku.

Gosti su imali inicijativu čitavim tokom meča, mogli su i u prvom poluvremenu do gola, ali su propustili nekoliko prilika i Specija je uspela da održi početni rezulltat.

Ali, tek što je počelo drugo poluvreme, Napoli je dodao gas, odmah je iznuđen jedanaesterac koji je u gol pretvorio Kviča Kvarackelija za vođstvo gostujućeg tima.

U 62. minutu Osimen je protutnjao kao brzi voz pored Kaldare, ušao u kazneni prostor i savladao Drongovskog. Na prvi pogled je izgledalo da ništa nije sporno, ali je ponovljeni snimak pokazao da je Osimen vukao za dres defanzivca Specije, pa sudija Di Belo zbog prekršaja nije priznao ovaj pogodak.

Ali, samo sedam minuta kasnije Osimen rešava pitanje pobednika. Ovoga puta upućen je centaršut ja njemu sa leve strane, loptu  su domaći defanzivci pokušali da izbiju, ali ona je u visokom luku ipak stigla do Osimena koji je bio viši u skoku od Nikolaua, i iskoristio istrčavanje golmana Drongovskog da udarcem glavom pogodi mrežu - 0:2.

Kako se meč bližio kraju, koncentracija u poslednjoj liniji Specije je sve više popuštala, pa je u 73. minutu Osimen postigao i drugi gol na ovom meču, ukupno 16. ove sezone. Ovoga puta Kaldara je bio neodlučan ispred kaznenog prostora Specije, na kraju je praktilno poklonio loptu Kvarackeliji koji u kaznenom prostoru asistira Osimenu, a njemu nije bilo teško da rutinski prosledi loptu u mrežu - 0:3.

Do kraja rutinsko odrađivanje posla ekipe Napolija, a Specija posle ovog poraza ostaje na 18 bodova na sedamnaestoj poziciji.

U saradnji sa AdmiralBet-om, posetioci sportske.net dobijaju bonus od 2500 dinara. Od toga 1500 je za klađenje, ostatak od 1000 možete iskoristiti za kazino.

Sve što treba da uradite je da sa našeg portala odete OVDE na admiralbet.rs, registrujete se, verifikujete nalog i imaćete u roku od nekoliko minuta bonus za kazino, a 2 sata kasnije i bonus za tikete.

Pravila su OVDE, ista su kao i za običan bonus, ali čitaoci sportske.net dobijaju 500 dinara više.