nedelja 08.10.2023.
22:45

Fiorentina zasluženo slavila.

EPA-EFE/CIRO FUSCO

Fudbaleri Fiorentine pobedili su Napoli 3:1 u okviru osmog kola Serije A. Napoli se očigledno nije oporavio od poraza od Real Madrida u Ligi šampiona.

Napoli je bio u velikoj šansi već u šestom minutu kada je Di Lorenco poslao loptu malo iznad prečke.

Međutim, minut kasnije na drugoj strani Josip Brekalo je pokupio odbitak i poslao ga u donji desni ugao za 1:0 i vodstvo Fiorentine.

Osimen je postigao pogodak za Napoli, ali je poništen zbog ofsajda. Nastavili su domaći da napadaju, ali nikako da realizuju pogodak. Sve do petog minuta nadoknade kada je Teracijano napravio faul tamo gde nije smeo, a Napoli dobio penal.

Osimen je mirno i sigurno poslao loptu u gol za 1:1 na poluvremenu.

Po povratku na teren Fiorentina je stvorila šansu preko Ikonea, ali je pogodio desnu stativu.

Na drugoj strani Osimen maši, ali potom sledi i kazna gostiju. U 63. minutu Bonaventura ovoga puta kupi odbitak unutar kaznenog prostora i šalje loptu nisko uz desnu stativu za 2:1 i šok na "Maradoni".

Nije tu bio kraj, Fiorentina je potvrdila da je zaista mnogo bolja u ovom meču golom Nikolasa Gonzalesa u trećem minutu nadoknade.

Srpski fudbaler Nikola Milenković odigrao je ceo meč za Violu.

Posle ovog susreta Fiorentina je četvrta sa 17 bodova, dok je Napoli na petom mestu sa 14.