Napoli i Monca ubedljivo do osmine finala Kupa Italije

23:07

Bez iznenađenja.

EPA-EFE/FABIO MURRU

Novi učesnici osmine finala Kupa Italije su ekipe Monce i Napolija.

Monca je najpre na svom terenu savladala Brešu sa 3:1 i tako se izborila za duel sa Bolonjom u osmini finala.

Sve je praktično bilo rešeno već u prvom poluvremenu kada je Monca stekla tri gola prednosti. Seriju golova započeo je Kirjakopulos u petom minutu, a šest minuta kasnije Pesina je duplirao prednost.

Pred kraj poluvremena domaći su iznudili i penal koji je realizovao Kaprari, a u nastavku su gosti stigli samo do počasnog gola preko Nuame u 68. minutu za konačnih 3:1.

Još ubedljiviji je bio Napoli koji je pred svojim navijačima na ''Maradoni'' savladao ekipu Palerma sa 5:0.

Kao i u Monci, i u Napulju je sve bilo jasno posle prvih 45 minuta, kada je Napoli vodio 3:0, golovima Engongea u 7. i 12. minutu, kao i Žezusa u 42.

U 59. minutu Palermo ostaje bez isključenog Aljoše Vasića, pa je Napolitancima bio dodatno olakšan posao.

Do kraja, Neres je u 70. minutu povidio na 4:0, a za ''petardu'' se pobrinuo Mektominej sedam minuta kasnije.

Napoli će se u osmini finala sastati sa Laciom.