20:56

Da li smo večeras svedočili... istoriji?

EPA-EFE/LUCA ZENNARO

U petak Juve, u subotu Milan i Roma, u nedelju Inter, Atalanta i Lacio, a u ponedeljak - Napoli. Da, nijedan od ovih timova nije pobedio u 26. kolu Serije A!

Kaljari je kao domaćin remizirao sa Napolijem rezultatom 1:1 i tako kompletirao neverovatno kolo u Seriji A.

Na tabeli se ništa značajno nije promenilo, Milan, Juve, Lacio i Napoli večeras su osvojili po bod, a poraženi su Inter i Atalanta, od Sasuola i Fiorentine.

Kaljari je večeras potpuno zasluženo poveo, vodeći pogodak postigao je Pereira u 58. minutu i to posle velike greške golmana Ospine, koji je praktično sam prosledio loptu u mrežu.

Napoli je bio prilično neuverljiv, teško je dolazio i do šesnaesterca, a kamoli do šansi. Onda je Spaleti ubacio Osimena i Fabijana Ruiza i krenuo u ofanzivu. U 87. minutu upravo je Osimen posle asistencije Ruija izjednačio na 1:1.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Kaljari ima mnogo više razloga da žali, jer je bio na korak od pobede.

Napoli je ostao na deobi drugog i trećeg mesta sa Interom sa 54 boda, ali Napolitanci imaju i meč više. Kaljari je večeras propustio priliku da pobegne iz zone ispadanja, sada ima 22 boda kao i Venecija, na deobi 17. i 18. pozicije.