Revija fantastičnih golova i preokret Napolija u Monci

EPA-EFE/Roberto Bregani

Fudbaleri Napolija pobedili su Moncu u gostima sa 4:2, u 31. kolu Serije A.

Još uvek aktuelni šampion Italije je sada sedmi na tabeli sa 48 bodova, dok je Monca 11. sa šest bodova manje.

Meč u Monci obeležili su sjajni golovi i veliki preokret gostiju.

U prvom poluvremenu viđen je samo jedan gol i ne tako dopadljiv fudbal, pa niko nije mogao ni da nasluti kakav nas spektakl čeka u nastavku.

Igrao se deveti minut kada je Zerbin poslao odličan centaršut sa leve strane na liniju peterca, a tamo je korpulentni napadač iz Bosne i Hercegovine Milan Đurić perfektno reagovao i glavom zakucao loptu u mrežu, za 1:0.

Drugo poluvreme je imao "brutalan" početak, pa smo u roku od 13 minuta videli nestvarnih pet pogodaka!

Napoli je furiozno krenuo i preokrenuo na 1:3.

Najpre je Osimen u 55. minutu izjednačio rezultat, a gol je bio jako sličan onom koji je dala Monca. Centrirao je Angisa sa desnog boka, a Nigerijac je fantastično skočio, "zaplivao" kroz vazduh i glavom sa pet metara pogodio željeno mesto.

Samo dva minuta kasnije bilo je 1:2, a možda i najlepši gol u sezoni postigao je Politano. On je uhvatio volej iz mesta levom nogom, nakon jedne odbijene lopte, i pogodio same rašlje udarcem sa 18 metara. Majstorija nad majstorijama!

U 61. minutu još jedan prelep gol. Ovaj put je Zjelinski zakucao loptu pod prečku sa 20-ak metara, za 1:3.

Monca je na ovo odgovorila efektnim pogotkom Kolpanija u 62. minutu, a konačnih 2:4 postavio je Raspadori u 68. minutu, pošto je pokupio "otpadak" posle odbrane golmana Di Gregorija.