četvrtak 28.10.2021.
22:50

Dva penala uništila tim Siniše Mihajlovića.

Bologna FC/Twitter

Fudbaleri Napolija pobedili su danas Bolonju kod kuće rezultatom 3:0 u okviru poslednjeg meča 10. kola Serije A.

Napoli je poveo preko Fabijana Ruiza u 18. minutu, da bi potom penalima dokrajčio Bolonju.

Prvo je zbog igranja rukom dosuđen penal za Napoli u 41. minutu. Lorenco Insinje je bez problema šutirao u donji levi ugao za 2:0.

Napoli je nastavio inicijativu, ali nije ni morao, jer je dobio još jedan penal. Osimen je pao u kaznenom prostoru, VAR je konsultovan i dosuđen je novi jedanaesterac. Ponovo je Insinje bio precizan sa bele tačke za konačnih 3:0.

Bolonja je imala jedan jedini šut u okvir gola, dok je ekipa iz Napolju bila dominantnija po svim tačkama.

Posle ove pobede Napoli je i dalje prvi, a za njim je odmah Milan sa istim brojem bodova i lošijom gol razlikom. Bolonja je pala za dva mesta i sada je 12.