utorak 11.05.2021.
22:38

Ekipa Napolija je u solidnoj formi u završnici sezone.

EPA-EFE/ETIENNE LAURENT

U okviru 36. kola italijanske Serije A ekipa Napolija je uspela na svom terenu da savlada Udineze rezultatom 5:1 (2:1). Superiorno je izgledala ekipa Đenara Gatuza u većem delu susreta, desilo se samo malo opuštanje pred kraj, ali nije ugrozilo pobedu.

Domaći su pokušavali da probiju ekipu Udinezea sve do 28. minuta kada im je to pošlo za rukom. Tada je Zjelinski doveo domaće u prednost, da bi samo tri minuta kasnije Ruiz nakon asistencije Zjelinskog postigao gol.

Do kraja poluvremena nada za Udineze, Okaka je postigao gol u 41. minutu utakmice.

U nastavku Lozano dovodi Udineze do prednosti od 3:1 nakon što je prekinuo akciju gostiju, da bi deset minuta kasnije Di Lorenco pogodio za ogromnih 4:1.

Konačnih 5:1 postavlja Lorenco Insinje koji je pogodio u 1. minutu nadoknade vremena.

Udineze je u mirnoj zoni, obezbedili su opstanak, dok je Napoli u borbi za Ligu šampiona sve bliži tom cilju.