subota 03.09.2022.
22:42

Sjajno su igrali danas protiv Lacija.

EPA-EFE/Riccardo Antimiani

Ekipa Napolija je uspela da savlada Lacio u Rimu, nešto što će se retko dešavati ove sezone, slavili su sa 1:2 (1:1) i to posle preokreta.

Odigrali su sjajan susret, možda su ovom pobedom dokazali ostalim protivnicima da su kadri za titulu šampiona Italije, toliko dugo čekanu.

Lacio je bolje krenuo danas, poveli su već u 4. minutu meča. Milinković-Savić je pronašao Andersona na desnoj strani, on je ubacio loptu u sredinu gde je bio Zakanji koji odličnim udarcem sa oko 20 metara pogađa sam ugao gola Napolija za 1:0.

Ipak, ispostavilo se da je to bio jedini udarac u okvir gola Lacija u prvom poluvremenu, Napoli je preuzeo inicijativu.

Gol smo videli u 38. minutu utakmice. Korner sa leve strane napada Napolija, izveo ga je Zjelinski, a Kim Min-Jae najviše skače i pogađa za izjednačenje.

Nastavak je doneo sjajnu igru Napolija, gosti su briljirali u većem delu, i na kraju zasluženo stigli do pobede.

Napad po desnoj strani, Angisa i njegova povratna lopta, na kraju Kvarackelija zakucava loptu u mrežu za 1:2!

Imao je Lacio nekoliko zanimljivih akcija, ali na kraju bez uspeha, a nakon jednog pada Sergeja Milinković-Savića u kaznenom prostoru, sudija je samo odmahnuo rukom.

Dakle, Napoli je zasluženo slavio u Rimu, možda čak i istakao ranu kandidaturu za osvajanje šampionske titule...