Napoli zablistao u Rijadu, šampion u finalu Superkupa!

četvrtak 18.01.2024.
21:57

Napolitanci pregazili "violu".

EPA-EFE/CIRO FUSCO

Fudbaleri Napolija odigrali su jednu od najboljih utakmica u ovoj sezoni i plasirali se u finale Superkupa Italije.

Napoli je u Rijadu sa 3:0 savladao Fiorentinu i boriće se trofej protiv boljeg iz meča Lacio - Inter koji se igra sutra.

Poveli su Napolitanci posle 22. minuta pogotkom napadača Đovanija Simeonea na asistenciju Žuana Žezusa.

Fiorentina je imala idealnu priliku da izjednači u finišu prvog dela, ali je Žonatan Ikone promašio penal.

Dileme oko prvog finaliste Superkupa otklonio je rezervista Alesio Zerbin. On je u igru ušao u 81. minutu i u narednih pet minuta postigao dva gola za šampiona Italije.

Prvi na asistenciju Di Lorenca, a drugi nakon što je oduzeo loptu neopreznim defanzivcima Fiorentine i zatresao mrežu Teraćijana.