Naslov koji su navijači konačno dočekali, Pogba pogurao Junajted ka vrhu Premijer lige!

Izvor: Beta

Mogu li "crveni đavoli" do titule?

EPA-EFE/Jon Super

U terminu od 21.15 večeras su odigrane zaostalog, prvog i redovnog 18. kola Premijer lige Engleske.

Mančester junajted je ostvario veoma značajnu pobedu u gostima Barnliju gde je bilo 1:0.

Mogli su "crveni đavoli" sredinom prvog dela igre da ostanu bez Šoa koji je nakon VAR asistencije dobio samo žuti karton, ubrzo zatim poništen je gol Megvajera što je bilo uvod u zanimljiv nastavak meča.

Trenutak koji je odlučio pobednika desio se u 71. minutu kada je dugo osporavani Pol Pogba sjajno zahvatio loptu na volej i uz malo sreće savladao nemoćnog Poupa.

Tako je Junajted iskoristio kiks Liverpula i osamio se na vrhu Premijer lige sa 36 boda, tri više od prvog pratioca i velikog rivala.

Everton je kao gost savladao Vulverhemton rezultatom 2:1.

Ekipa Karla Anćelotija povela u šestom minutu golom Aleksa Ivobija, da bi osam minuta kasnije Ruben Neves poravnao rezultat.

Čovek odluke bio je Moise Kean koji je u 77. minutu postigao gol i tako doneo nova tri boda "karamelama" koje ove godine pretenduju na jedno od mesta koja vode u Ligu šampiona naredne sezone.