ponedeljak 06.05.2024.
22:40

Napoli ispustio trijumf u poslednjim trenucima meča.

EPA-EFE/GABRIELE MENIS

Fudbaleri Udinezea remizirali su na domaćem terenu sa ekipom Napolija rezultatom 1:1 u okviru 35. kola italijanske Serije A.

Izabranici Frančeska Kalcone nastavili su niz od četiri utakmice bez trijumfa, a u Udinama su bez pobede ostali u poslednjim trenucima meča što je dodatno ugrozilo šanse "Partenopeija" da se nađu u Evropi.

Nakon ne preterano zanimljivog prvog poluvremena, nastavak meča doneo nam je više uzbuđenja i konačan rasplet.

Početkom drugog poluvremena, prvi je zapretio Kajuste što kao da je najavilo ono što će se dogoditi u 51. minutu.

Posle sjajnog prodora Matea Politana, italijanski reprezentativac uputio je odličan centaršut kad Viktoru Osimenu koji je glavom zatresao mrežu nemoćnog Okojea.

Pokušavao je Udineze da se vrati u meč, pokušao je i Dejvis čiji je udarac zaustavio Meret, da bi u 80. Osimen postigao novi pogodak koji je ipak poništen zbog ofsajda.

Nigerijac je imao još jednu priliku do kraja meča kada se istakao Okoje, a kazna za promašaj usledila je u drugom minutu nadoknade vremena kada je Isak Sakses iskoristio dodavanje Kristensena i postavio konačnih 1:1.

Reprezentativac Srbije Lazar Samardžić odigrao je čitav meč za ekipu Udinezea.