Navijači Atletika "obesili" lutku sa likom Vinisijusa; Real: "Ovo nema veze sa fudbalom"
Četvrtfinalni meč Kupa Kralja je večeras od 21 sat na stadionu "Santjago Bernabeu".

Povezane vesti
Lutka sa likom fudbalera Real Madrida Vinisijusa Žuniora postavljena je da visi sa mosta, uoči večerašnjeg gradskog derbija između Reala i Atletika u četvrtfinalu kupa Kralja.
Na istom mostu, koji se nalazi nedaleko od trening kampa Real Madrida, u noći između srede i četvrtka navijači Atletika su okačili transparent: "Madrid mrzi Real".
Španski mediji naveli su da se radi o "rasističkom napadu" i ozbiljnoj pretnji".
Tamošnja policija je agenciji "Frans pres" saopštila da je otvorena istraga zbog incidenta, ne navodeći detalje.
"Izražavamo najoštriju osudu ovih događaja koji krše osnovna prava i dostojanstvo ljudi, i nemaju nikakve veze sa vrednostima koje predstavljaju fudbal i sport", navodi se u saopštenju Reala.
Real Madrid pozdravlja podršku koju je dobio "nakon zlonamernog i groznog rasističkog i ksenofobnog čina koji je pretrpeo Vinisijus", i "nada se da će odgovorni biti kažnjeni".
Atletiko je u saopštenju naveo da su "takvi postupci grozni, nedopustivi i sramotni za društvo".
Dodali su i da je "rivalitet dva kluba veliki, ali uz međusobno poštovanje".
U septembru prošle godine, uoči derbija u La Ligi, nekoliko navijača Atletika snimljeno je kako peva rasističku pesmu upućenu brazilskom krilnom napadaču.
Policija je tada otvorila istragu i nije pronašla autore te pesme.
"Moramo da ga zaštitimo. Potreban je fudbalu. On ima izuzetan talenat i moramo da ga štitimo i fizički i psihički", rekao je trener Reala Karlo Anćeloti.
Četvrtfinalni meč Kupa je večeras od 21 sat na stadionu "Santjago Bernabeu".
0 Komentara