Ne ide bez Matića, Lorijan surovo kažnjavao nespretnu odbranu Rena!

nedelja 22.10.2023.
14:57

Gosti zabeležili vrednu pobedu.

Stade Rennais F.C.

Fudbaleri Lorijana savladali su na domaćem terenu ekipu Rena rezultatom 2:1 u okviru devetog kola francuske Lige 1.

Gosti iz Bretanje nisu uspeli da opravdaju ulogu favorita na meču u kojem nije bilo srpskog internacionalca Nemanje Matića zbog nakupljenih kartona.

Lorijan je poveo već u četvrtom minutu i to posle prilično komičnog autogola Omarija od kojeg se posle stative lopta odbila u mrežu Mandande.

Ren je odgovorio u 21. minutu posle lepe timske akcije, dodavanje Girija u gol je pretvorio Ludovik Bla.

Međutim, radost gostiju trajala je sve do prvog minuta nadoknade prvog poluvremena kada je Isak Ture iskoristio smušenu reakciju odbrane protivnika i doveo svoj tim do novog vođstva.

Ren osim jalove terenske inicijative u drugm poluvremenu nije uradio ništa, pa je Lorijan tako osvojio svoj deseti bod u Ligi 1 gde zauzima 12. poziciju.

Ekipa Nemanje Matića ima bod više i nalazi se na osmoj poziciji.