subota 02.04.2022.
20:27

Lester osvojio bod na teškom gostovanju.

EPA-EFE/TIM KEETON

Fudbaleri Mančester junajteda remizirali su kod kuće sa Lesterom 1:1 u meču 31. kola engleske Premijer lige.

Posle ne naročito zanimljivog prvog poluvremena, nastavak meča doneo nam je mnogo više uzbuđenja.

Igrao se 63. minut kada je Keleči Ihenačo lepo iskoristio fantastičan centaršut Medisona po levoj strani i zatresao mrežu nemoćnog De Hee.

Odgovor na drugoj strani usledio je tri minuta kasnije, posle udarca Bruna Fernandeša na odbijenu loptu natrčao je Fred i poravnao rezultat.

Lester je stigao do još jednog pogotka u 80. minutu zahvaljujući Medisonu, ali je sudija Mariner posle VAR interevencije poništio pogodak zbog prethodno načinjenog prekršaja.

Pre toga se istakao De Hea svojom sjajnom odbranom posle pokušaja glavom Fofane.

Junajted je danas igrao bez Kristijana Ronalda, ali je minute upisao srpski internacionalac Nemanja Matić koji je odigrao poslednjih 15-ak minuta umesto Pogbe.

Remi nije doneo mnogo obema ekipama, "crveni đavoli" su se izjednačili sa petoplasiranim Totenhemom sa 51 bodom, dok je Lester deveti u PL sa 37.