nedelja 19.12.2021.
22:56

Šok u Madridu!

EPA-EFE/Kiko Huesca

Fudbaleri Real Madrida nisu uspeli da pobede ekipu Kadiza, pošto je večeras na "Santjago Bernabeu" bilo 0:0.

Real je tako prekinuo niz od sedam pobeda u La Ligi i 10 u svim takmičenjima, dok je Kadiz osvojio važan bod u borbi za opstanak, kao pretposlednja ekipa na tabeli.

Real Madrid u prvom poluvremenu nije bilo toliko opasan, domaći su bili bezidejni, dok su igrači Kadiza odlično stajali i potpuno se povukli na svoju polovinu.

Prvi deo meča obeležio je žuti karton Kasemira, koji je prema mišljenju mnogih mogao da zaradi i crveni karton.

U drugom poluvremenu Real je dodao gas i krenuo da melje. Šanse su se ređale, Azar je dobro gađao glavom, potom je Vinisijus imao odličan pokušaj, da bi potom Brazilac umalo pogodio, ali iz teške pozicije pogađa spoljni deo mreže.

Karlo Anćeloti je odlučio da unese novu energiju u fazi napada, odlučio je da u 70. minutu u igru uvede srpskog reprezentativca Luku Jovića, umesto Fedea Valverdea.

Kadiz je najbolju šansu imao u 74. minutu, Negredo je ostao sam, gađao je ugao, lopta je završila tik pored stative.

Jović je odmah uzvratio, u 75. minutu imao je prvu šansu, gađao je glavom iz teške pozicije, pored gola.

Real je nastavio da opseda gol, bukvalno su svi igrači na terenu bili ispred šesnaesterca Kadiza, Krosov udarac je izblokiran u 80. minutu, potom je minut kasnije Benzema odlično gađao iz slobodnjaka, golman Ledesma je bio na mestu.

U nadoknadi je Real pokušao još jednom preko Benzeme, Krosa, Ledesma je upisao i sedmu intervenciju i sačuvao ogroman bod za Kadiz.

Real je ostao lider sa 43 boda, ali sada ima šest više od Sevilje, koja ima i meč manje.