NK Olimpija

Nesvakidašnje informacije stižu iz ljubljanske Olimpije ovih dana.

Sve je počelo sukobom sada već bivšeg trenera Olimpije Roberta Prosinečkog i direktora Barišića koji je kulimirao odlaskom Prosinečkog iz kluba, uz teške međusobne optužbe.

Uprava kluba na čijem je čelu novi vlasnik kluba, nemački biznismen Adam Delijus zatim je angažovala Alberta Rijeru za novog trenera, ali navijači su upali na njegovu promociju i prekinuli je, tražeći da Delijus napusti klub.

Večeras je Olimpija započela novu sezonu, odigrala je prvi meč prvog kola kvalifikacija za Ligu konferencija protiv Diferdanža iz Luksemburga i taj meč je završen rezultatom 1:1, ali tokom meča su najvatreniji navijači ponovo izrazili protest, ovog puta bakljadom i bacanjem topovskih udara, zbog čega je utakmica bila prekinuta na nekoliko minuta i po svemu sudeći Ljubljančani će biti kažnjeni od strane disciplinskih organa UEFA.

Inače, Diferdanž je poveo u 10. minutu autogolom Krefla, a izjednačenje Olimpiji doneo je Milović golom u 62. minutu.