subota 13.08.2022.
22:58

Ubedljva pobeda "svetaca", Sančez debitovao golom

EPA-EFE/IAN LANGSDON

Fudbaleri Pari Sen Žermena još jednom su pokazali moć u prvenstvu francuske i sa ubedljivih 5:2 savladali Monpelje u drugom kolu Lige 1.

Imao je najbolju moguću priliku PSŽ da povede u 23. minutu, ali je Kilijan Mbape promašio jedanaesterac.

Ipak, šest minuta pre kraja poluvremena, "sveci" su došli do prednosti, autogol je postigao defanzivac gostiju Falaje Sako.

Ono što nije uspeo Mbape jeste Nejmar u 43. minutu. Brazilac je biosiguran sa bele tačke i tako udvostručio prednost svog tima.

Isti igrač pogodio je i u 51. minutu, ovoga puta, nekarakteristično za sebe, glavom.

Uspeo je Monpelje da "pokaže zube" i postigne pogodak preko iskusnog napadača Vahbija Kazrija u 59. minutu.

Uspeo je Mbape da "zaboravi" promašeni penal i upiše se u listu strelaca u 69. minutu.

Tri minuta pre kraja susreta debitantski gol postigao je novajlija Renato Sančez, koji je ovog leta stigao iz Lila.

Konačnih 5:2 postavio je defanzivac gostiju Enzo Čoto u drugom minutu sudijske nadoknade.