Nekad Savo, sad Brašanac - Osasuna u finalu Kupa kralja!

utorak 04.04.2023.
23:58

Drugo finale u istoriji za Osasunu, preživeli su gostovanje u Baskiji.

EPA-EFE/JULIO MUNOZ

Atletik Bilbao je u revanšu polufinala Kupa kralja dočekao ekipu Osasune koja je imala 1:0 iz prvog duela, a danas smo gledali 120 minuta fudbala i prolazak gostiju u veliko finale.

Domaći su poveli preko Injakija Vilijamsa, bio je korner sa desne strane, lopta je došla do Vilijamsa koji pruža svoju nogu koliko je duga, i uspeva da pogodi mrežu za oduševljenje na tribinama.

Bilo je to dovoljno za produžetke, želeli su domaći i više od toga, ali nisu uspevali da probiju jednu od najboljih odbrana u Primeri.

Napadi nisu stajali, ali je Osasuna uspevala da sačuva svoju mrežu i da odvede meč u produžetke.

Posle 26 minuta produžetaka golova nije bilo, a onda dobra akcija gostiju po desnoj strani, centaršut Monkajole, a Ibanjez dočekuje loptu na volej i izuzetno odmereno šalje loptu u mrežu za finale Kupa kralja!

Igrao je i Darko Brašanac od 66. minuta utakmice.

Osasuna čeka pobednika "El klasika" u finalu. Zanimljivo, ovo im je drugo finale u istoriji, prvo su igrali 2005. godine kada je nastupao Savo Milošević za njih, ali su u finalu poraženi od Betisa.