22:52

Bivši Zvezdin napadač doneo pobedu Norvežanima.

Screenshot/dubz.co

Norvežane nećemo gledati na predstojećem Mundijalu, ali ovaj period oni koriste za pripremu ekipe za naredni kvalifikacioni ciklus.

Večeras su, bez Erlinga Halanda, gostovali u Dablinu, gde su savladali domaću selekciju Republike Irske sa 2:1.

Norveška je povela pred kraj prvog poluvremena, kada je Ostigard pogodio na asistenciju Odegarda.

Irci su uzvratili sredinom drugog poluvremena, u 69. minutu, a pobedu gostima doneo je bivši Zvezdin napadač Ohi Omoijuanfo koji je u 74. minutu zamenio Larsena. Jedanaest minuta kasnije Ohi je postigao gol odluke posle duge lopte upućene u kazneni prostor iz slobodnog udarca. On je iskoristio lošu reakciju protivničkog igrača i iskosa sa leve strane poslao snažan i precizan šut u mrežu.