21:15

Loši rezultati "zamjeva".

EPA-EFE/ESTELA SILVA

Fudbaleri Porta nastavili su niz loših rezultata u domaćem šampionatu.

Oni su večeras osvojili samo bod kod kuće protiv Famalikaa. Bilo je 2:2 na "Dragau" u meču 29. kola portugalske lige.

Ako ništa drugo, "zmajevi" su posle dva proaza od Eštorila i Vitorije Gimaraeš, barem uspeli da ne izgube, a mogli su.

Gubila je ekipa trenera Serža Konseisasaa od devet minuta kada je Honder Kadiz postigao pogodak za Famalikao.

Domaći su izjednačili osam minuta kasnije autogolom Zajdua Jusufa, da bi Kadiz svojim drugim golom večeras vratio vođstvo gostima pred sam kraj prvog dela.

Srpski internacionalac Marko Grujić već neko vreme se nalazi u nemilosti trenera Konseisasaa, a večeras ga je strateg "zmajeva" zamenio nakon prvog poluvremena.

U nastavu Porto je nekako stigao do boda, i to golom napadača Mehdija Taremija osam minuta pre kraja.

U samom finišu meča napadč domaćih Evanilson zaradio je direktan crveni karton.