subota 18.12.2021.
20:27

Herta slavila protiv Dortmunda na svom terenu.

EPA-EFE/FILIP SINGER

Pobeda Herte u prestonici protiv favorizovane Borusije iz Dortmunda, bilo je 3:2 (0:1).

Igrao se 31. minut kada je Borusija stigla do prednosti u prestonici, uspeli su da stignu do gola nakon sjajnog snalaženja Julijana Branta koji je odmerenim udarcem savladao golmanadomaćih Švolova.

U nastavku potpun preokret.

Već u 51. minutu Belfodil je uspeo da stigne do kaznenog prostora gostiju i da izjednači rezultat, a onda je na scenu stupio Rihter.

Viđen je fantastičan njegov gol u 57. minutu utakmice, šutirao je sa ivice kaznenog prostora i pogodio je za 2:1.

Samo 12 minuta kasnije postao je pravi junak jer je uspeo da postigne svoj drugi gol, dočekao je odbitak u kaznenom prostoru za velikih 3:1.

Dortmund se vratio u meč, igrao se 83. minut kada je Tiges pogodio glavom nakon asistencije Gereira.

Ipak, to je bilo sve, domaćinu ostaju sva tri boda sa ovog meča na opšte zadovoljstvo Bajerna koji je učvrstio na ovaj način prednost na čelu tabele.