Nema stajanja - Bajer "protutnjao" kroz Frankfurt, "bacio petardu" i popravio rekord!

19:23

Ovo je 48. meč bez poraza za novog šampiona Nemačke u tekućoj sezoni.

EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF

Iako su odavno obezbedili prvu i istorijsku titulu u Bundesligi, fudbaleri Bajera iz Leverkuzena nastavili su da pomeraju granice u ovoj nestvarnoj sezoni koju igraju.

Danas su gostovali u Frankfurtu i deklasirali Ajntraht sa 5:1, u utakmici 32. kola Bundeslige.

To je izabranicima Ćabija Alonsa, koji je ovog popodneva "promešao karte" i odmorio one glavne igrače, 48. meč bez poraza u ovoj sezoni i sve su bliži neviđenom podvigu da je i okončaju bez "pognute glave" na bilo kom susretu.

Do kraja su im u ligi ostali dueli sa Bohumom u gostima i Augsburgom kod kuće, u finalu Kupa Nemačke će odmeriti snage sa Kajzerslauternom, a u četvrtak ih čeka i revanš polufinala Lige Evrope protiv Rome, u koji će uneti kapital od 2:0 iz Rima. Kako stvari stoje, sezonu će završiti finalnom utakmicom Lige Evrope protiv Atalante ili Marseja u Dablinu.

Danas je Bajer poveo u 12. minutu "bombom" Granita Džake, a domaćin je izjednačio pogotkom Ekitikea u 32. minutu.

Patrik Šik se u 44. minutu pobrinuo da gosti na veliki odmor odu sa prednošću i pogodio je za 1:2.

U nastavku je Ćabijeva "mašina" pojačala ritam, Ajntraht to nije mogao da prati, pa je Palasios iz penala u 58. minutu povisio na 1:3, a Frimpong u 77. minutu krunisao sjajnu kontru i pas Hložeka, za 1:4.

Leverkuzen je u 89. minutu dobio još jedan penal, a njega je u gol za konačnih 1:5 pretvorio Bonifejs.

Ajntraht je šesti na tabeli i drži mesto koje sledeće sezone vodi u Ligu Evrope.