Nema Vernera, nema problema - Lajpcig ubedljiv na startu sezone!

nedelja 20.09.2020.
17:35

Ekipa Julijana Nagelsmana odlično otvorila sezonu.

EPA-EFE/FILIP SINGER

Fudbaleri RB Lajpciga savladali su na startu nove sezone u Bundesligi ekipu Majnca rezultatom 3:1 (2:0).

Poveli su u 17. minutu, gosti su skrivili penal, koji je u pogodak pretvorio Emil Forsberg.

Samo četiri minuta kasnije bilo je 2:0, Olmo je ubacio jednu loptu pred gol rivala, ali sa velikim lukom, dugo je letela, da bi je dočekao Jusuf Poulsen, koji sjajno skače i glavom trese mrežu rivala, odbrana i golman Majnca su morali bolje da reaguju.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nakon samo tri minuta igre u drugom delu gosti uzvratili.

Sjajan pas Kvejsona ka Mateti, napadač Majnca beži odbrani Lajpciga i matira Gulašija za 2:1.

Ipak, domaćinu je trebalo samo tri minuta da vrati dva gola prednosti, Forsberg je nekako uspeo da sačuva loptu pored par defanzivaca Majnca, potom i da je proturi do Haidare, kojem nije bilo teško da savlada golmana gostiju za 3:1.

Bio je do kraja prilika na obe strane, ali je Lajpcig dominirao, mogli su Olmo i Anhelinjo da uvećaju prednost "Bikova", uspeo je ipak da ih spreči Centner sa dve odlične intervencije.

Nije ipak bilo promena, odličan početak sezone za ekipu Lajpciga.