Nemačka, Kup: Bajer završio takmičenje, golovi otključani

sreda 27.10.2021.
21:39

"Kiša golova" u Nemačkoj.

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena eliminisani su u šesnaestini finala Kupa Nemačke od Karlsruea izgubivši sa 1:2 (0:1).

Iako igraju veoma dobro u ovoj sezoni Bundeslige, ekipa Herarda Soanea je poklekla u ranoj fazi takmičenja. Kueto i Kjong-Rok su postizali golove za "farmaceute", dok se između njih ubacio Frimpong i uspeo za trenutak da izjednači.

Tako se drugoligaš plasirao dalje, a tamo se pridružio Bohumu koji je nakon penala savladao Augzburg. Na toj utakmici je Miloš Pantović bio dvostruki strelac i pomogao svojoj ekipi da izbori produžetke.

Sent Pauli je na gostovanju u Drezdenu trijumfovao sa 2:3 posle produžetaka golom Bučmana u 101. minutu. Slavio je i Union Berlin u Manhajmu sa 1:3 takođe posle dodatnih 30 minuta igre, a momci odluke bili su Taivo Avonji i Berens.