Nemačka, Kup - Levandovski sprečio Bajernovu bruku, Ajntraht već ispao

subota 18.08.2018.
17:34

Šampion se namučio, a srpski tandem nije uspeo da pomogne Ajntrahtu da izbegne eliminaciju. Verder i Hofenhajm najubedljiviji.

Beta/AP Photo/Paul White

Kao uvod u početak nove sezone u Bundesligi, danas su odigrane utakmice prvog kola Kupa Nemačke i nije moglo bez iznenađenja!

Čak je i Bajern bio u problemu na gostovanju četvrtoligaškoj ekipi Drohtersen/Asela, iako je nastupio u veoma jakom sastavu. Dugo se ekipa Nika Kovača mučila da nađe put do mreže, sve do 82. minuta, kada je Gorecka šutirao sa nekih 17 metara, a Levandovski loptu skrenuo u gol - 0:1. Taj gol je i rešio pitanje pobednika u ovoj utakmici.

Najveće iznenađenje ovog popodneva jeste eliminacija Ajntrahta iz Frankfurta, koji je poražen sa 2:1 od domaće ekipe Ulma.

Naši internacionalci Luka Jović i Mijat Gaćinović bili su u startnoj postavi Ajntrahta, ali nisu uspeli da dođu do izražaja. Ulm je slavio golovima Kinlea i Luksa, a poraz tima iz Frankfurta ublažio je Pasijensija u 90. minutu.

Poput Bajerna, mučio se i Volfsburg, ali je na kraju uspeo da savlada domaću ekipu Elversberga sa 1:0, golom Ginčeka u 76. minutu.

Ovo popodne obeležile su ekipe Hofenhajma i Verdera, koje su svoje mečeve dobile sa po 6:1. Hofenhajm je demolirao domaći Kajzerslautern uz het-trik Brazilca Žoelintona, a Verder je istim rezultatom slavio protiv Vorma.