Golčina Erere o kojoj će se pričati, Đirona imala rezultat do 9. minuta nadoknade!

petak 10.05.2024.
23:04

Alaves je prebrinuo brige oko opstanka, Đirona juri drugo mesto.

EPA-EFE/L. Rico

Bez pobednika u meču 33. kola španske Primere, Alaves je stigao do boda protiv Đirone koja je imala sva tri u džepu do samog finiša. Na kraju 2:2!

Već na samom startu utakmice, u 4. minutu, gosti su stigli do prednosti i to preko Garsije koji je bio najviši u skoku posle kornera koji je izveo Cigankov.

Domaći su veoma brzo stigli do izjednačenja.

Bila je polukontra Alavesa, Simeone je prošao po levoj strani, uputio povratnu loptu na koju natrčava Jon Guridi za 1:1.

Najlepši detalj ovog meča viđen je u 44. minutu utakmice.

Napad gostiju je bio po desnoj strani, Dovbik na kraju petom dodaje do Janhela Erere koji topovskim udarcem pogađa gol, kako komentatori vole da kažu, ni tri golmana ovo ne bi odbranila.

Taj gol pogledajte OVDE!

Bez promene rezultata do duboke nadoknade, Alaves nije bio više toliko opasan kao u prvom poluvremenu, gosti su rutinski privodili ovu utakmicu kraju, ali onda se desio šok po njih.

Ponovo taj Jon Guridi uspeva da izjednači rezultat, okupirali su domaći kazneni prostor Đirone i na kraju imali i sreće da lopta dođe do pomenutog fudbalera koji je glavom poslao loptu u mrežu.