Autor: Milovan Longinov
subota 08.10.2016.
22:39

Pobede Nemačke, Poljske, Severne Irske, Slovenije i Litvanije u večerašnjim mečevima.

Fudbaleri Nemačke pobedili su kao domaćini selekciju Češke Republike rezultatom 3:0, Poljaci su na krilima Roberta Levandovskog savladali Dance sa 3:2, a minimalne pobede ostvarili su Litvanija i Slovenija.

Nemci su bez mnogo problema savlada Čehe, a heroj utakmice bio je dvostruki strelac Tomas Miler, dok jedan pogodak postigao Toni Kros za drugu pobedu u nizu. Golove sa ove utakmice pogledajte OVDE.

Nemci su sada na deobi prvog mesta u grupi C sa Azerbejdžanom sa šest osvojenih bodova.

Poljaci su u uzbudljivoj utakmici pobedili Dansku sa 3:2, a imali su vođstvo do 3:0 golovima Roberta Levandovskog u 20, 35. i 48. minutu, ali su Danci uspeli da se vrate autogolom Glika i pogotkom Poulsena, ali do kraja nisu uspeli da dođu do remija.

U ovoj grupi E, ekipe će voditi veliku borbu do kraja, pošto Rumunija, Crna Gora i Poljska imaju po četiri boda, a Danska tri boda.

Slovenci su golom Kronavetera u 74. minutu pobedili Slovake na svom terenu, Severna Irska je lako pobedila San Marino sa 4:0, dok su Škotska i Litvanija remizirali u Glazgovu rezultatom 1:1.

U grupi F sada su Englezi usamljeni na vhu tabele sa šest bodova, dok Škotska i Slovenija imaju po četiri boda.