Nemcima postalo jasno koji je rezultat "najopasniji", Alario pokrenuo "Gaučose"!

sreda 09.10.2019.
22:41

Sjajan prijateljski meč gledali smo na "Signal Iduna Parku".

EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

Reprezentacija Nemačke je u prijateljskom duelu dočekala Argentinu na stadionu Borusije Dortmund, vodili su "Panceri" sa 2:0, da bi Argentinci na kraju izborili remi, bilo je 2:2 (2:0).

Za ove sastave su se odlučili Jogi Lev i Lionel Skaloni, jasno, veliki broj zvezda nije učestvovao večeras.

Nemačka: Ter Štegen, Džan, Koh, Zile, Klosterman, Haverc (Rudi), Kimih, Halštenberg, Brandt (Amiri), Voldšmit, Gnabri (Serdar)

Argentina: Marćezin, Fojt, Otamendi, Roho (Akunja), Taljafiko, Paredes, De Paul (G. Rodrigez), Perejra (Saravija), Dibala (Alaraio), Korea (Okampos), Martinez

Poveli su Nemci u 16. minutu, Klosterman je ukrao loptu Korei, zatim uputio loptu ka Gnabriju pred gol "Gaučosa", a sjajni napadač minhenskog Bajerna se odlično snašao, izborio se za udarac i doneo prednost ekipi Joakima Leva.

Samo šest minuta kasnije, nova greška Argentinaca, Gnabri dobija loptu na desnom boku, šalje je pred gol Argentine, gde se na pravom mestu našao Kai Haverc, koji duplira prednost domaćina.

Umalo da Nemačka dođe i do trećeg pogotka već u 31. minutu, ali je Halštenberg pogodio prečku iz slobodnog udarca.

Samo dva minuta kasnije se okvir gola tresao na drugoj strani terena, stativu je pogodio Rodrigo De Paul.

Otišlo se na odmor sa 2:0, a ključni trenutak se dogodio kada je Skaloni na teren umesto Dibale poslao Lukaša Alarija.

Napadač Bajera iz Leverkuzena je nakon samo četiri minuta iskoristio dobar centaršut Akunje sa leve strane i matirao golmana Barselone za 2:1.

Nova šansa za "Gaučose" već u 70. minutu, ali je Ter Štegen odbranio pokušaj Paredesa.

Usledila je prilika na drugoj strani, Kimih je jako lepo izveo slobodan udarac, ali je Marćezin uspeo da sačuva mrežu.

A onda, 85. minut, Nemci gube loptu pred svojim golom, Alario je povukao napad, proigrao Okamposa, a fudbaler Sevilje uz malo sreće trese mrežu rivala za 2:2.

Do kraja nije bilo promene rezultata, remi u Dortmundu u duelu Nemačke i Argentine.