23:03

Siguran i ubedljiv trijumf katalonskog kluba.

EPA
EPA

Fudbaleri Barselone savladali su na svom terenu ekipu Altetik Bilbaa rezultatom 4:0 u meču 11. kola španske Primere.

Katalonski klub je posao završio već u prvih 45 minuta kada je postigao tri pogotka.

Mrežu gostiju načeo je Usman Dembele golom u 12. minutu. Dembele je prethodno uputio udarac, Simon je uspeo da odbrani, ali se lopta odbila do Levandovskog koji je centrirao, a Dembele glavom sproveo loptu u gol.

Nije se dugo čekalo na sledeći pogodak. Igrao se 18. minut kada je Serđi Roberto nakon kombinacije sa Dembeleom ušao sa loptom u šesnaesterac Bilbaa i uputio snažan šut za vođstvo od 2:0.

Samo četiri minuta kasnije Barsa je imala prednost od 3:0, a strelac je bio Robert Levandovski. Poljski napadač je primio loptu, okrenuo se i poslao neodbranjiv šut.

Drugo poluvremene proteklo je u mirnijoj atmosferi i bez velikih prilika za gol. Najbolju šansu za gol Barsa je imala u 73. minutu kada je Dembele proigrao Ferana Toresa koji je uspeo da matira Simona za pobedu Barse od 4:0.