subota 26.08.2023.
22:58

Posle dva remija, konačno pobeda.

EPA-EFE/YOAN VALAT

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su Lans 3:1 u trećem kolu francuske Lige 1 i upisali svoju prvu pobedu posle dva remija.

Za ovaj trijumf najzaslužniji su do pre neki dan otpisani i nepoželjni Kilijan Mbape i novajlija Marko Asensio, koji su postigli golove za "svece" na ovom meču.

PSŽ je bio konkretniji u prvom poluvremenu, kreirali su prilike, ali golman je bio spreman sve do finiša prvog dela meča.

U 45. minutu Emeri je dodao Asensiju, koji nije oklevao, odmah je šutirao, lopta je nekog okrznula i prešla golmana za 1:0.

Vodstvo Parižana potvrdio je do skoro odbačeni Kilijan Mbape u 52. minutu. Uputio je Francuz šut sa ivice kaznenog prostora i pogodio uz levu stativu za 2:0.

Imao je PSŽ još nekoliko prilika da povisi prednost, prevashodno preko Mbapea, ali i Dembela u 76. minutu kada je lopta završila desno od gola.

Poslednji gol za "svece" postavio je Mbape u prvom minutu nadoknade, posle asistencije Fabijana Ruiza.

Lans je postigao utešno pogodak u samom finišu meča. Igrao se peti minut nadoknade kada je Morgan upisao pogodak za konačnih 3:1.

Posle ove utakmice, PSŽ ima pet bodova i četvrti je, dok je Lans 15. sa svega jednim bodom.