Neredi tema broj jedan - Eksplodirao je Lans, srušen šampion u derbiju za drugo mesto u ligi!

subota 18.09.2021.
19:26

Lans odmah iza Pari Sen Žermena!

@Ligue1 Uber Eats

Fudbaleri Lansa pobedili su Lil u jednom od derbija 6. kola francuske Lige 1 sa 1:0 (0:0) na svom stadionu.

Krcat je bio stadion "Bolaer Deleri" koji prima više navijača nego što gradić Lans ima stanovnika u velikom derbiju severa Francuske. Bolja je bila ekipa Lansa, stvorila nekoliko odličnih šansi u prvom delu pre nego što su na poluvremenu izbili neredi koji su malo produžili pauzu.

U nastavku, atmosfera je bila još uzavrelija. Domaći navijači osećali su "krv", želeli da njihova ekipa nastavi sa sjajnim rezultatima i oni su im to vratili. Sjajno je bil ododavanje Gaela Kakute za Prežemislava Frankovskog koji je bio hladnokrvan ispred nesigurnog Grbića. Mladi Hrvat nije briljirao na ovoj utakmici iako nije uticao na rezultat svojim lošim reakcijama, ali je pojedinim lošim odlukama umanjio šanse Lila da izjednače.

Moglo je biti i drugačije, ali gol Saida je poništen zbog ofsajda Kakute. Tako, posle 15 godina, najveći rival je pao i to u grotlu 40.000 ljudi.

Lans će noćiti na drugom mestu tabele, dok je aktuelni pravak Francuske tek na pet bodova.