subota 28.11.2020.
17:51

Čudesno popodne Rijada Mareza, Siti istresao sav dosadašnji bes...

EPA-EFE/Laurence Griffiths

Mančester Siti je razbio Barnli rezultatom 5:0 (3:0) u 10. kolu Premijer ligi. Verovali ili ne, Siti je ČETVRTI put u nizu pobedio Barnli identičnim rezultatom!

Siti je ovom pobedom skočio na osmo mesto na tabeli sa 15 bodova, ali treba istaći da ima i meč manje.

Heroj Sitija bio je sjajni Rijad Marez, koji je postigao het-trik, i odigrao verovatno i partiju karijere.

Već u šestom minutu, posle munjevitog napada domaćih, De Brujne je proigrao Mareza koji pogađa za 1:0.

U 22. minutu, Voker je iz auta spojio Mareza, koji je u tri koraka došao do peterca, od stative zateže za 2:0.

U finišu prvog poluvremena, De Brujne je maestralno spojio Mendija, koji je pogodio dalji ugao za 3:0.

baner

Siti je nastavio da melje i u drugom poluvremenu, Pep Gvardiola je odmah uveo Fernandinja umesto Rodrija da odmori Španca.

Sredinom drugog dela, Gabrijel Žezus je posle nove sjajne akcije De Brujnea, samo čušnuo do Ferana Toresa koji postiže svoj prvenac u Premijer ligi za ogromnih 4:0.

Odmah potom ga je na terenu zamenio Fil Foden, koji je iz svog prvog kontakta sa loptom u trepavicu pogodio Mareza, koji glavom dolazi do het-trika.

Uspeo je Siti da postigne i šesti pogodak, ali je VAR signalizirao ofsajd pa je poništen.

Treba istaći da je danas vatreno krštenje imao golman Bejli Pikok-Farel, koji nije uspeo ništa da odbrani, a kod pomenutog šesto gola koji je poništen je praktično sam sebi uterao loptu u mrežu.

U nadoknadi je De Brujne mogao da postigne pogodak, koji je toliko zaslužio danas, ali je stativa sačuvala Barnli...