Nestvarna greška sudije u holandskoj Erediviziji!

subota 01.04.2017.
22:24

U utakmici između roterdamske Sparte i PSV-a, viđena je nesvakidašnja greška linijskog sudije.

EPA/ANDY RAIN

PSV je slavio u Roterdamu sa 0:2, oba gola su pala u prvom poluvremenu, pa će ova sudijska greška proći manje-više neopaženo.

Naime, tokom drugog poluvremena u iznenadnoj stopostotnoj šansi se našao napadač "Filipsovaca" Lokadija.

On je otišao iza poslednje linije gostiju, čekajući grešku odbrambenih igrača Sparte, a izgleda da je dobro ocenio situaciju, kako mu je gotovo savršenu loptu poslao desni bek domaćeg tima.

Ipak, pogodio je samo stativu, kako je šutirao iz nezgodnog ugla, lopta se odbila do jednog od njegovih saigrača, a onda se sa debelim zakašnjenjem i bez ikakvog razloga oglasio linijski sudija.

Naime, on je dosudio ofsajd u kome se po njegovom mišljenju našao Lokadija. Napadač PSV-a jeste bio duboko iza odbrane domaćina, ali mu je više nego očigledno loptu prosledio jedan od igrača domaćeg sastava, te nema ni govora o ofsajdu.

Pravda je ipak, koliko-toliko zadovoljena, kako je PSV do kraja sačuvao prednost iz prvog dela i upisao tri boda.

Čitavu situaciju možete pogledati u prilogu.