subota 12.11.2022.
16:57

I ovako se pobeđuje...

EPA-EFE/CIRO FUSCO

Fudbaleri Napolija savladali su kod kuće Udineze rezultatom 3:2 u okviru 15. kola italijanske Serije A.

Izabranici Lućana Spaletija nastavili su neverovatnu seriju rezultata u svim takmičenjima, pa će tako prvi deo sezone okončati na prvom mestu sa najmanje osam poena prednost u odnosu na najbliže pratioce.

Ali, nije bilo lako.

Igrao se 15. minut kada je Elmas uputio odličan centaršut u kazneni prostor gde je loptu glavom u gol sproveo Viktor Osimen.

Napoli je pre odlaska na odmor udvostručio prednost, Pjotr Zjelinski je posle lepe akcije pogodio u 31. minutu, a domaćin je sa odličnom igrom nastavio i u drugom poluvremenu.

Eljif Elmas je sjajnu partiju na stadionu Dijego Maradona začinio golom u 58. minutu kada su svi pomislili da drame u Napulju neće biti, ali tako nisu mislile "zebrete".

Osveženi nesuđenim reprezentativcem Srbije Lazarom Samardžićem i Makedoncem Ilijom Nestorovskim, Udineze je sa dva brza gola u 79. i 82. minutu zakomplikovao život igračima Napolija, a posebno je lep gol bio drugi koji je postigao upravo Samardžić.

Ipak, domaćin je izdržao i na kraju odneo veoma vrednu pobedu.