nedelja 17.10.2021.
23:44

Poput Partizana, i Gent u pobedničkom raspoloženju čeka duel u četvrtak.

EPA-EFE/STEPHANIE LECOCQ

U utakmici 11. kola šampionata Belgije, Gent je večeras na svom terenu savladao ekipu Eupena rezultatom 2:0 i napravio dobru uvertiru za duel sa Partizanom u četvrtak u Humskoj, u okviru trećeg kola Lige konferencija.

Ovo je ekipi Genta četvrta pobeda u 11 kola i sada se nalazi na dvanaestom mestu sa 14 bodova, dok je Eupen prekinuo seriju pobeda i ostao na trećem mestu sa 20 osvojenih bodova.

Gent je do vodećeg gola stigao u 42. minutu posle dosuđenog jedanaesterca koji De Sart nije realizovao, ali je Tisudali potom uspeo da pogodi mrežu.

U ekipi gostiju je od početka drugog poluvremena zaigrao i Žulijan Ngoj, koji je letos bio velika želja Partizana, ali je njegov transfer u poslednjem trenutku propao.

Međutim, njegov ulazak nije ništa bitnije promenio, pa je Gent u 71. minutu potvrdio trijumf golom drugog napadača Depojtra, za konačnih 2:0.