Neuništivi Kristijano Ronaldo - Dva gola i asistencija za nastavak niza Al Nasra

Autor: Sportske Net
utorak 29.08.2023.
22:08

Sada je najbolji strelac lige sa pet golova.

EPA/JUI PRESS

Fudbaleri Al Nasra upisali su drugi trijumf u okviru četvrtog kola šampionata Saudijske Arabije. Pobedili su Al Šabab 4:0, a heroj meča je ko drugi, nego Kristijano Ronaldo.

Poveli su domaći u 13. minutu, pošto je Portugalac bio precizan sa linije penala, prvi put ove sezone. Igrač Al Šababa igrao je rukom u kaznenom prostoru, pa je sudija pokazao na belu tačku.

U nastavku Portugalac je postigao gol šest minuta kasnije, na asistenciju Marcela Brozovića, ali je gol poništen jer mu je prethodio faul.

Ipak, još jedan penal u 37. minutu i još jednom Kristijano Ronaldo za vodstvo od 2:0.

Nije tu bio kraj golovima u prvom delu meča. Sadio Mane je primio pas od portugalske zvezde u 41. minutu meča i poslao loptu u mrežu uz desnu stativu za 3:0 na poluvremenu.

Tačku na meč stavio je u 80. minutu Al Ganam koji je bio na pravom mestu unutar šesnaesterca i šutirao uz donji desni ugao za konačnih 4:0.

U ostalim mečevima Al Ahli je savladao Al Tai sa 2:0, dok su Al Kalij i Al Hazem igrali nerešeno 1:1.

Al Ahli je slavio golovima Mareza u 38. minutu meča, ptom Kesija u 59. na asistenciju nekadašnjeg fudbalera Mančester Sitija.