Neverovatna scena! Dinamu poništen gol iz penala, izvođač isključen!

sreda 15.12.2021.
20:46

Tri crvena kartona obeležila su ovu utakmicu.

EPA-EFE/Antonio Bat

Zagrebački Dinamo je večeras odigrao odloženu utakmicu 4. kola HNL-a, gostovao je Istri i opravdao ulogu favorita, pobedom od 2:0.

Gojak je u desetom minutu doveo ''Modre'' u vođstvo, a konačan rezultat postavio je Ristovski u poslednjim trenucima nadoknade vremena.

Međutim, ono po čemu će se pamtiti ova utakmica jeste odluka sudije da poništi gol koji je Bruno Petković postigao iz jedanaesterca u 90. minutu, pri rezultatu 1:0. Gol je poništen jer je sudija procenio da je Petković previše za stajkivao dok se kretao ka lopti i tako stekao prednost u odnosu na golmana. Zbog toga mu je pokazao i žuti karton, a s obzirom da je Petković već imao jedan žuti karton, to je praktično značilo i njegovo isključenje.

Na sve to, jedanaesterac za Dinamo nije ponovljen, jer je pogrešno izveden po proceni sudije.

Dinamo je tako završio utakmicu sa dvojicom igrača manje, jer je prethodno isključen i Teofil-Katrin u 80. minutu, a osam minuta kasnije isključen je i Lučić u domaćem timu.

Dinamo se ovom pobedom probio na drugo mesto sa 37 bodova, dva manje od vodećeg Osijeka, ali uz utakmicu manje.